A mióma a méh jóindulatú főként simaizomból (leiomioma uteri), vagy simaizomból és kötőszövetből (leiomyofibroma) felépülő elváltozása, jóindulatú daganata, amely átlagosan minden 4. nőt érint, így a nők leggyakoribb daganatos betegsége. Kialkulhat önálló vagy csoportos formában és a mérete is nagyon változó lehet.

A mióma (myoma uteri) kialakulása, előfordulási gyakorisága, tünetei 

A mióma a méh jóindulatú főként simaizomból (leiomioma uteri), vagy simaizomból és kötőszövetből (leiomyofibroma) felépülő elváltozása, jóindulatú daganata, amely átlagosan minden 4. nőt érint, így a nők leggyakoribb daganatos betegsége. Kialkulhat önálló vagy csoportos formában és a mérete is nagyon változó lehet.

A mióma kialakulásának a pontos oka nem mindig ismert, kialakulásában az egyik legfontosabb tényező a hormonális hatás (az ösztrogén hormon), de szerepet játszathatnak genetikai tényezők, környezeti hatások, az étkezés és a stressz is.

A mióma az esetek jelentős részében nem okoz panaszt.

A tünetek kialakulása attól függ, hogy a mióma hol helyezkedik el a méhen belül, milyen nagy/mekkora a kiterjedése illetve hogyan érintkezik a környező szövetekkel.

Mióma esetén előfordulhat:

  • alhasi fájdalom, vagy diszkomfort érzés
  • vérzészavar (erős vagy elhúzódó vérzés, 2 menstruáció közötti vérzés)
  • fájdalmas közösülés
  • vizelési nehézség, gyakori vizelési inger, vizeletelakadás
  • gyakori székelési inger, székrekedés
  • meddőség
  • spontán vetélés

A mióma (leiomyoma) kivizsgálása, mióma diagnosztika

A Déli Klinika nőgyógyász szakorvosai a legteljesebb diszkrécióval, intim exkluzív körülmények között tapintatosan és kimagasló szakértelemmel végzik el a mióma (leiomyoma) illetve az egyéb nőgyógyászati betegségek korszerű kivizsgálását.

A mióma kivizsgálása kapcsán fontos, hogy a nőgyógyász szakorvost őszintén részletesen és pontosan tájékoztassuk a panaszainkról, a korábbi betegségeinkről, vizsgálati eredményeinkről. A súlyosabb problémák kizárása érdekében azt is fontos tisztázni, hogy előfordult-e már a családunkban rosszindulatú daganatos megbetegedés.

Bizonyos esetekben a leiomióma a nőgyógyászati vizsgálat során fizikális vizsgálattal kitapintható, különböző képalkotó vizsgálatokkal (hüvelyi és hasi-kismedencei ultrahang vizsgálatok, MR vizsgálat) pedig pontos információ nyerhető a mióma méretéről és az elhelyezkedéséről.

A mióma diagnosztikája kapcsán elvégzett hiszteroszkópia (méhgtükrözés) során a Déli Klinika ultramodern sebészeti központjában speciális full HD kamerát vezetünk a hüvelyen, a méhszájon, majd a méhnyakon keresztül a méh üregébe. Ez a speciális endoszkóp (hiszteroszkóp) egy videokamera rendszerhez csatlakozik és így a vizsgált területet ki tudjuk vetíteni az orvosi (medikai)  monitor képernyőjére, amely lehetőséget biztosít a mióma góc(ok) részletes áttekintésére, alapos vizsgálatára, szövettani mintavételre valamint az elváltozások eltávolítására, gyógyítására (operatív hiszteroszkópia) is.



Mióma műtét, hiszteroszkópos mióma eltávolítás

A Déli Klinikán elvégzett mióma műtét előtt magánkórházunk nőgyógyász szakorvosa az előzetes nőgyógyászati szakorvosi vizsgálat során a beteg fizikális és ultrahang vizsgálata mellett áttekinti a beteg kórelőzményét (korábbi és jelenlegi betegségeit, kezeléseit, műtéteit), valamint az elvégzett vizsgálatok eredményeit, részletesen elmagyarázza a hiszteroszkópos mioma műtét (hysteroscopos myoma enucleatio) menetét és a javasolt műtéti érzéstelenítés típusát

  • Ultramodern nőgyógyászati-sebészeti központunkban minden műtéti beavatkozás egyedi és személyre szabott, azaz az alkalmazott műtéti technológia változhat a mióma súlyosságától, kiterjedésétől, a beteg általános állapotától, társbetegségeitől, preferenciáitól, a nőgyógyász szakorvos szakmai javaslataitól, preferenciáitól és egyéb tényezőktől is.
  • A hiszteroszkópos mióma műtét (hysteroscopos myoma enucleatio) a legmodernebb minimálisan invazív műtétek közé tartozik. A hiszteroszkópos mióma műtét során magánkórházunk ultramodern nőgyógyászati-sebészeti központjában nagy szakmai tapasztalattal és jelentős gyakorlattal rendelkező nőgyógyászati endoszkópos szakorvosaink speciális full HD kamerát vezetnek a hüvelyen keresztül a méh üregébe. Ez a speciális endoszkóp (hiszteroszkóp) egy videokamera rendszerhez csatlakozik és így a vizsgált területet ki tudjuk vetíteni az orvosi (medikai)  monitor képernyőjére, amely lehetőséget biztosít a műtéti terület részletes áttekintésére, alapos vizsgálatára, valamint a mióma szakszerű műtéti eltávolítására, gyógyítására is.
  • A mióma műtét során alkalmazott fájdalomcsillapítás, műtéti érzéstelenítés megválasztásánál klinikánk nőgyógyász és aneszteziológus szakorvosai a mióma súlyossága (kiterjedése) mellett figyelembe veszik a beteg egyéni érzékenységét és a beteggel történt egyeztetés alapján határozzák meg a műtéti fájdalomcsillapítás és érzéstelenítés módját.

IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA

Miért érdemes a Déli Klinika hiszteroszkópos mióma műtétjét választani?

Mert

  • a speciális szaktudással és jelentős gyakorlati tapasztalattal rendelkező nőgyógyász szakorvosaink által
  • magánkórházunk ultramodern technológiával felszerelt nőgyógyászati műtéti részlegén elvégzett hiszteroszkópos mióma műtéttel lehetővé válik
  • a mióma minimálisan invazív sebészeti technikával történő eltávolítása, a műtéti területen minimális károsodást okozva
  • így a betegek miómával kapcsolatos panaszainak a megszüntetése, életminőségüknek a javítása
  • **rövid klinikai tartózkodással (**a műtéti beavatkozást követő komplex ellátással)
  • gyors regenerációval és műtét utáni felépüléssel.


IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA

Hogyan érdemes/szükséges felkészülni a hiszteroszkópos mióma műtétre?

  1. Konzultáljon a műtétet végző szakorvossal és a műtéti érzéstelenítést végző aneszteziológus szakorvossal a műtét és a műtéti érzéstelenítés, altatás részleteiről, a várható eredményekről és a lehetséges kockázatokról. Annak érdekében, hogy szakorvosaink az Önnek legmegfelelőbb műtéti vagy egyéb kezelési megoldást javasolhassák kérjük, hogy a nőgyógyászati, aneszteziológiai szakorvosi vizsgálat előtt pontosan rögzítse bioinformatikai rendszerünkben az egészségügyi adataira vonatkozó információkat. A szakorvosi konzultáció(k) során tegye fel a műtétre/műtéti érzéstelenítésre vonatkozó kérdéseit és kérdezze meg, hogy milyen specifikus utasításokat szükséges követnie a műtét előtt.
  2. Gyógyszerek és étrend: szakorvosaink részletesen elmagyarázzák és javaslatot tesznek a műtét előtt szükséges gyógyszeres kezelésre, így fontos, hogy pontosan rögzítse, hogy milyen gyógyszereket szed rendszeresen, mert néhányat le kell állítani a műtét előtt. A szakorvos javaslatot tesz a műtét előtti étkezésre is.
  3. A dohányzás és az alkohol fogyasztás elkerülése: Ha dohányzik vagy alkoholt fogyaszt, fontos, hogy legalább néhány héttel a műtét előtt hagyja abba, mert mind a dohányzás, mind pedig az alkohol fogyasztás lassíthatja a gyógyulást és növelheti a komplikációk kockázatát.

IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA

Árak

Nőgyógyászat

alap nőgyógyászati szakorvosi vizsgálat

35 000 Ft

Azonnali online
időpontfoglalás

Nőgyógyászat

nőgyógyászati kontroll szakorvosi vizsgálat*

30 000 Ft

A műtét, sebészeti beavatkozás pontos díja a műtét előtt szükséges szakorvosi vizsgálat és állapotfelmérés alapján egyénileg kerül meghatározásra, amely alapján személyre szabott, részletes árajánlatot és tájékoztatást küldünk. Így a műtétek ára tájékoztató jellegű.



Hogyan lehet elősegíteni a hiszteroszkópos mióma műtét utáni regenerációt, felépülést?

        • Fontos, hogy pontosan kövesse a szakorvosi utasításokat és ne mulassza el a műtétet követő kontroll vizsgálatot!
        • Pihenjen: Fontos, hogy pihenjen és adja meg a testének a szükséges időt a gyógyuláshoz. Kerülje a nehéz fizikai tevékenységeket és a túlzott terhelést.
        • Kerülje a dohányzást és az alkoholfogyasztást: A dohányzás és az alkoholfogyasztás káros hatással lehet a gyógyulásra. Próbálja meg elkerülni ezeket az egészségtelen szokásokat a műtét után.

        Mindig konzultáljon a műtétet végző szakorvossal, illetve az ápoló személyzettel a pontos utasításokról és az egyéni javaslatoról a regenerációra, felépülésre vonatkozóan.

        IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA

        Tudjon meg többet a Déli Klinikáról