A végbélpolip a vastagbél utolsó szakaszában, a végbélben kialakuló nyálkahártya “kinövés, amely különböző számban és méretben alakul ki és lehet laposabb, szélesebb vagy lehet nyeles, kocsányon lógó formájú is.

⚠️ KEDVEZMÉNYES VÉGBÉLPOLIP MŰTÉT A CMC DÉLI KLINIKÁN (görgessen a részletekért) ⚠️

❗️ Szerezzen akár 50 000 Ft kedvezményt az Ultramodern Sérvsebészeti Központunkban július 31-ig történő végbélpolip műtét árából! ❗️

📞 További részletekért hívja a 06-70-563-2188 telefonszámot! 📞



A végbélpolip kialakulása, okai, előfordulási gyakorisága 

A végbélpolip a vastagbél utolsó szakaszában, a végbélben kialakuló nyálkahártya “kinövés, amely különböző számban és méretben alakul ki és lehet laposabb, szélesebb vagy lehet nyeles, kocsányon lógó formájú is.

Végbélpolip leggyakrabban öröklött, azaz kialakulásában a genetikai hajlam játsza az elsőrendű szerepet, de kialakulhat daganatos betegség, gyulladás, fertőzés, irritáció, sérülés vagy egyéb betegség következtében is. A végbélpolip kialakulását elősegítheti az egészségtelen, rostban szegény és feldolgozott élelmiszerekben gazdag táplálkozás, az alacsony fizikai aktivitás és a dohányzás is.

A végbélpolipot legtöbbször más okból elvégzett vizsgálat során diagnosztizálják, 30 éves kor fölött az emberek több, mint egyharmadát érinti és az életkorral növekszik az előfordulási gyakorisága. A legtöbb esetben a végbélpolipok jóindulatú elváltozások, nem jelentenek különösebb veszélyt, azonban az is előfordulhat, hogy rosszindulatú daganatos elváltozássá alakul át a végbélpolip, vagy a végbélrák végbélpolip formájában jelenik meg.

A végbélpolip tünetei

A végbélpolip az esetek jelentős részében sokáig egyáltalán nem, vagy csak minimális tüneteket okoz és így csak más ok miatt elvégzett végbéltükrözés (rektoszkópia) kapcsán kerül diagnosztizálásra.

A végbélpolip tünetei hasonlóak az aranyeres tünetekhez, előfordulhat:

  • Véres széklet és/vagy pecsételő vérzés
  • Végbéltájéki viszketés
  • Váladékozás
  • Nyálkás széklet
  • Végbél előesés (prolapsus)
  • Idegentest érzés a végbél körül
  • Fájdalom székletürítéskor
  • Nehéz székletürítés
  • Végbél körüli fájdalom

A végbélpolipok igazi veszélye azonban nem a tünetek okozta kellemetlenségből adódik, hanem abból, hogy a végbélpolipok egy része rosszindulatú daganattá alakulhat át, így a végbélpolip talaján végbélrák (rectum carcinoma) alakulhat ki.



A végbélpolip kivizsgálása, végbélpolip diagnosztika

A végbélpolippal kapcsolatos panaszok esetén sok páciens azért nem fordul orvoshoz, vagy halogatja a kivizsgálást mert szégenli a panaszait és szorongással, félelemmel tölti el, hogy mi fog történni az orvosi vizsgálat során. Legtöbbször azonban nem is a fájdalomtól való félelem, hanem a szégyenérzet, a meztelenség és kiszolgáltatottság érzés miatt nem fordulnak orvoshoz a betegek.

A Déli Klinika sebész, proktológus vagy gasztroenterológus szakorvosai a legteljesebb diszkrécióval, intim exkluzív körülmények között tapintatosan és kimagasló szakértelemmel végzik el a végbélpolip illetve egyéb végbél betegségek korszerű kivizsgálását.

A végbélpolip kivizsgálása kapcsán fontos, hogy a sebész, proktológus szakorvost őszintén részletesen és pontosan tájékoztassuk a panaszainkról, a székelési szokásainkról, problémáinkról, a korábbi betegségeinkről, vizsgálati eredményeinkről. A súlyosabb problémák kizárása érdekében azt is fontos tisztázni, hogy előfordult-e már a családunkban rosszindulatú daganatos megbetegedés.

Ezt követően a végbélvizsgálat során a sebész, proktológus szakorvos megnézi, megvizsgálja, megtapogatja a fájdalmas területet a végbél külső részén. A végbél alsó 4-5 cm-es szakaszának a vizsgálatához a proktológus szakorvos egy tölcsérhez hasonló fém vagy műanyag eszközt, anoszkópot használ (anoszkópia, anoszkópiás vizsgálat). Az anoszkópos vizsgálat fájdalommal nem jár, mindössze néhány percig tart és a pontos diagnózishoz mindenképpen szükséges elvégezni, mással nem helyettesíthető.

Amennyiben a bél magasabban fekvő szakaszainak áttekintését is szükségesnek tartja a proktológus akkor végbéltükrözést (rektoszkópiás vizsgálatot) is végez, amelynek a célja a végbélpoliphoz hasonló tüneteket okozó betegségek (aranyér, végbélrák, végbél repedés, végbél sipoly) kizárása. A rektoszkópia során a proktológus szakorvos egy cső alakú száloptikás eszközt vezet a páciens végbelébe, amelynek a végén videokamera található. A végbéltükrözés során a proktológus a végbél teljes alsó szakaszát áttekinti 14-20 cm magasságig és amennyiben úgy ítéli meg, hogy szövettani mintavételre is szükség van a pontos diagnózishoz, akkor azt is elvégzi. A rektoszkópiás vizsgálatot követő székelés során előfordulhat enyhe vérzés, különösen vérző aranyér vagy végbélrepedés esetén, ami normálisnak tekinthető. Amennyiben azonban a vérzés súlyosbodik, vagy hosszabb ideig fennáll, fontos a proktológus szakorvos tájékoztatása.

Célszerű a végbélpolipra jellemző tünetek megjelenése esetén minél előbb sebész, proktológus szakorvoshoz fordulni a gyorsabb gyógyulásunk és a későbbi szövődmények, valamint az esetlegesen a végbélpolip talaján kialakuló végbélrák megelőzése miatt!

Fontos tudni, hogy a proktológiai vizsgálat nem igényel semmilyen speciális előkészületet, így a vizsgálat előtt nem szükséges diéta, hashajtás vagy beöntés. Ezekre kizárólag akkor lehet szükség, ha az orvos egyértelműen kéri.



Mikor és miért szükséges a végbélpolip eltávolítást, végbélpolip műtétet elvégezni?

A végbélpolip eltávolításra, végbélpolip műtétre szükség lehet az alábbi esetekben:

  1. Megelőzés céljából: A végbélpolipok általában jóindulatú elváltozások, azonban bizonyos típusú polipokban idővel rákos sejtburjánzás, végbélrák alakulhat ki. Így a végbélpolipok eltávolításával megelőzhető, csökkenthető a vastagbélrák, rectum tumor kialakulásának a kockázata.
  2. A végbélpolip(ok) szövettani vizsgálata miatt: A végbélpolip szövettani vizsgálat segít kizárni vagy megerősíteni a vastagbélrák kialakulását.
  3. Tünetek enyhítése miatt: Bizonyos esetekben a végbél polipok jelentős tüneteket okozhatnak, amelyeknek a megszüntetése, enyhítése miatt célszerű a végbélpolip(ok) sebészi eltávolítása. es székletet vagy végbélvérzést. Az orvosok ilyen esetekben is javasolhatják a polipok eltávolítását a tünetek enyhítése érdekében.

Fontos tudni, hogy a végbél polip(ok) sebészeti eltávolítása általában kis kockázatú, minimálisan invazív műtét. A proktológus szakorvos az egyéni jellemzők és a kórelőzmény alapján mérlegeli a műtéti eltávolítás szükségességét.

Minden esetben fontos a sebész, proktológusz szakorvos utasításainak a pontos követése és rendszeres szűrővizsgálatokon való részvétel a vastagbélrák korai felismerése és eltávolítása érdekében!


IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA

Végbélpolip műtét

A Déli Klinikán elvégzett végbélpolip műtét előtt magánkórházunk sebész, proktológus szakorvosa az előzetes proktológiai szakorvosi vizsgálat során a beteg fizikális, anoszkópos és rektoszkópiás vizsgálata mellett áttekinti a beteg kórelőzményét (korábbi és jelenlegi betegségeit, kezeléseit, műtéteit), részletesen elmagyarázza a végbélpolip műtét menetét és a javasolt műtéti érzéstelenítés típusát

  • Ultramodern sebészeti központunkban minden műtéti beavatkozás egyedi és személyre szabott, azaz az alkalmazott műtéti technológia változhat a végbélpolip súlyosságától, kiterjedésétől, a beteg általános állapotától, társbetegségeitől, preferenciáitól, a sebész, proktológus szakorvos szakmai javaslataitól, preferenciáitól és egyéb tényezőktől is
  • A végbélpolip műtét során alkalmazott fájdalomcsillapítás, műtéti érzéstelenítés megválasztásánál klinikánk sebész és aneszteziológus szakorvosai a végbélpolip súlyossága (kiterjedése) mellett figyelembe veszik a beteg egyéni érzékenységét és a beteggel történt egyeztetés alapján határozzák meg a műtéti fájdalomcsillapítás és érzéstelenítés módját.

IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA

Miért érdemes a Déli Klinika végbélpolip műtétjét választani?

Mert a speciális szaktudással és jelentős gyakorlati tapasztalattal rendelkező sebész, proktológus szakorvosaink által elvégzett végbélpolip műtéttel lehetővé válik:

  • a végbélpolip minimálisan invazív sebészeti technikával történő eltávolítása, a műtéti területen minimális károsodást okozva
  • a végbélpolip talaján potenciálisan kialakuló végbélrák megelőzése, vagy a korszerű sebészeti eltávolítása
  • rövid klinikai tartózkodással, gyors regenerációval és műtét utáni felépüléssel a betegek végbélpolippal kapcsolatos panaszainak a megszüntetrése és így életminőségüknek a javítása


IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA



⚠️ KEDVEZMÉNYES VÉGBÉLPOLIP MŰTÉT A CMC DÉLI KLINIKÁN (görgessen a részletekért) ⚠️

❗️ Szerezzen akár 50 000 Ft kedvezményt az Ultramodern Sérvsebészeti Központunkban július 31-ig történő végbélpolip műtét árából! ❗️

📞 További részletekért hívja a 06-70-563-2188 telefonszámot! 📞

Árak

Proktológia

alap proktológiai szakorvosi vizsgálat (rectalis digitális vizsgálat, anoscopia)

43 000 Ft

Azonnali online
időpontfoglalás

Proktológia

proktológiai kontroll szakorvosi vizsgálat*

30 000 Ft

Végbél polyp eltávolítás

290 000 Ft-tól

Azonnali online
időpontfoglalás

A műtét, sebészeti beavatkozás pontos díja a műtét előtt szükséges szakorvosi vizsgálat és állapotfelmérés alapján egyénileg kerül meghatározásra, amely alapján személyre szabott, részletes árajánlatot és tájékoztatást küldünk. Így a műtétek ára tájékoztató jellegű.



Hogyan lehet elősegíteni a végbélpolip műtét utáni felépülést?

      • Fontos, hogy pontosan kövesse a proktológus szakorvosi utasításokat a sebápolás, a gyógyszerek szedése és az utókezelés tekintetében. Ne mulassza el a műtétet követő kontroll vizsgálatot!
      • Pihenjen: Fontos, hogy pihenjen és adja meg a testének a szükséges időt a gyógyuláshoz. Kerülje a nehéz fizikai tevékenységeket és a túlzott terhelést.
      • Kímélje a műtéti területet: Kerülje a műtéti terület dörzsölését vagy erős nyomását. Tartsa tisztán és szárazon a sebet, és pontosan tartsa be a szakorvos, vagy az ápoló utasításait a sebápolással kapcsolatban.
      • Fokozatosan kezdje újra az étkezést: Kezdetben folyékony, pépes, könnyű ételeket fogyasszon és fokozatosan térjen vissza a normális étrendhez az orvos utasításai szerint. A műtét után fontos, hogy egészséges és kiegyensúlyozott étrendet kövessen, amely tartalmazza a szükséges tápanyagokat és rostot. Kerülje a zsíros és fűszeres ételeket, amelyek emésztési problémákat okozhatnak.
      • Kerülje a dohányzást és az alkoholfogyasztást: A dohányzás és az alkoholfogyasztás káros hatással lehet a gyógyulásra. Próbálja meg elkerülni ezeket az egészségtelen szokásokat a műtét után.

      Mindig konzultáljon a műtétet végző szakorvossal, illetve az ápoló személyzettel a pontos utasításokról és az egyéni javaslatoról a végbélpolip műtét utáni felépülésre vonatkozóan!

      IDŐPONTFOGLALÁS MŰTÉT ELŐTTI ÁLLAPOTFELMÉRÉSRE, SZAKORVOSI VIZSGÁLATRA

      Tudjon meg többet a Déli Klinikáról